logo 111.lviv.ua
Фотоклуб-статті
Пробіг фотоапарату

Дзеркальний фотоапарат має певний кількісний ресурс "клаців" - рухів шторки (затвору) підчас виконання кадру. Шторка - це пристрій, який використовується для перекриття світлового потоку, що проектується об'єктивом на матрицю.У сучасних цифрових дзеркальних фотоапаратах (DLSR) встановлюються т.зв. ламелеві шторки. У цих фотоапаратах є певний ресурс кількості рухів цього електронно-механічного затвору. Цей параметрмає назву - гарантована кількість циклів шторки (Shutter Lifecycle). 

Детальніше...
 
Тарас Шевченко на фотографіяхВідомо одинадцять фотографій Тараса Шевченка, з яких збереглося десять (дев’ять з них — у ДМШ, одна — в Літ.-меморіальному будинку-музеї Т. Г. Шевченка в Києві). До заслання поет не фотографувався.Детальніше...
 
Студійні заняття ТЕМАТИЧНОЇ ПРАКТИКИ зі Сергієм Михалківим

Щоквартально у Фотошколі "Студія 111" проходить практика для найкращих випускників курсу фотомистецтва. Тематична практика - це 6  занять: 3 студійні та 3 вуличні. Перші три студійні провів Сергій Михалків. Група складає не більше 6-ти осіб, щоб кожен мав модливість попрацювати зі спеціально запрошеними моделями. Заняття триває 3-4 години. Кілька фото випускників зі заняття, присвяченого "Художній еротиці".

Фото Зоряни Мудь

Детальніше...
 
Інтерв'ю з МАРТОЮ СИРКО, випускницею "Студії 111"

Марта Сирко, одна з найкращих випускниць нашої фотошколи "Студія 111" дала інтерв'ю порталу AfishaLviv.net


Марта почала фотографувати жіночу натуру в 16 років. Через тиждень їй буде 18 - і цій даті Марта хоче присвятити новий витончений фотопроект, пов'язаний з її власним тілом.

Львівську майстриню фотографії Марту Сирко можна назвати одною із найталановитіших львівських фотографів-портретистів. Її фото відрізняються жіночністю та природнім світом, а в її кадр мріють потрапити моделі навіть з-поза меж України. За кілька днів до свого повноліття Марта розповіла про те, як вчиться сама та як вчить інших, про свої проекти та стосунки з рідними.

2Se4H8L6tCQ.jpg

Детальніше...
 
Льюїса Хайн. Соціальне фото. Дитяча праця.

 

Соціальна фотографія Льюїса Хайна

Льюїс Хайн (Lewis Hine) мав намір показати справи, які потребують виправлення.

Засновник соціальної фотографії, людина, яка своїми роботами зуміла змінити історію величезної країни. Знімаючи не заради мистецтва, він своїми фотографіями намагався досягти більш благородних, які заслуговують повагу, цілей: зробити умови життя іммігрантів і робочого люду Америки кращим, захистити дітей від трудової експлуатації. Багато в чому саме його знімки сприяли прийняттю закону на захист дитячої праці.

Відомий американський фотограф - уродженець міста Ошкош в штаті Вісконсін, де він з'явився на світ в 1874 році, виріс і закінчив місцеву школу. Майбутній основоположник соціальної фотографії після школи продовжив навчання в Чиказькому та Нью-Йоркському університетах, закінчивши магістратуру по соціології.

У 1901 році він розпочав викладацьку діяльність у школі етичної культури м. Нью-Йорк, а з 1903 року Хайн, купивши своє перше робоче обладнання, деякий час робить знімки переважно на шкільну тематику, паралельно самостійно вдосконалюючись у фотографічній майстерності.

Посада вчителя з ботаніки в єврейсько-слов'янському гетто спонукала Хайна уважніше подивитися на життя іммігрантів в країні. Перші роботи автора, що показують ті проблеми, з якими стикаються новоспечені американці, з'явилися в 1905 році. У той час багато журналів, активно пропагуючи просування соціального законодавства, були дуже зацікавлені в друку фотографій Льюїса Хайна на своїх сторінках. Так його роботи вперше придбали, крім естетичної сили, ще й політичне забарвлення.

 

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 4