logo 111.lviv.ua
Про перший знімок і ще дещо

Найперша фотографія в світі, автором якої став Жозеф Ньєпс (фр. Nicephore Niepce), була зроблена в 1826 році і була названа “Вид з вікна”. На жаль, перше зображення, отримане Ньєпсом 1822 року не збереглося. Фото 1826-го отримане  методом геліографії, зроблене  за допомогою камери-обскури на олов'яній пластинці, вкритій тонким шаром асфальту. Експозиція тривала вісім годин на яскравому сонячному світлі.


 

 

 

1839 року француз Луї Жак Дагерр (фр. Louis Jacques Daguerre) опублікував спосіб одержання зображення на мідній пластині, вкритій сріблом. Після тридцятихвилинного експонування Дагерр переніс пластину до темної кімнати і якийсь час тримав її над парами нагрітої ртуті. Як закріплювач зображення Дагерр використав кухонну сіль. Знімок  “Boulevard du Temple”вийшов досить високої якості — добре видно деталі як у світлих місцях, так і в тінях. Витримка - 10 хв. Свій спосіб одержання фотографічного зображення Дагерр назвав дагеротипія.Фокс Тальбот (англ. William Henry Fox Talbot)зробив негатив у інший спосіб того ж 1839 року. Як носій зображення Телбот використав папір, просочений хлористим сріблом.Спосіб отримання знімка він назвав калотипією. Експозиція тривала близько години, на знімку — ґратчасте вікно будинку Телбота.


3. Родоначальником “фотопаперу” є асфальт, а точніше кажучи, асфальтовий лак, який наносили на мідну або скляну пластину.

Прототипом сучасних фотоапаратів є камера обскура, яка і зараз застосовується у виробництві інтегральних мікросхем, а також в якості спеціальної знімальної телекамери.Автором першої кольорової фотографії є ​​Джеймс Максвелл (James Clerk Maxwell) – англійський фізик, який представив свій винахід в 1861 році.У 1907 році компанія “Люм’єр” (фр. Lumière) випустила перші пластини для створення кольорової фотографії.

У 1840 році вперше за історію стали ретушувати зняті знімки, а також за бажанням клієнта розфарбовувати аквареллю для додання їм колірної гами.

Стівен Сесон (Steven Sasson) – фахівець з компанії Kodak є офіційним творцем першої в історії цифрової фотокамери в 1975. Родоначальник сімейства цифрових фотоапаратів робив запис зображень на аудіокасету з магнітною стрічкою.З моменту натискання кнопки затвора запис тривав всього 23 секунди. Вага 3,6 кг!

Вперше термін “мегапіксель” з’явився і став вживатися в 1984 році.

Найстаріша і дорога в світі фотокамера “Дагеротип” 1839 р. братів Сюсс (фр. Susse), знайдена на горищі в Мюнхені, була продана в 2007 році на віденському аукціоні за  588 613 €.