logo 111.lviv.ua
Програмка ЛІТНЬОЇ ФОТОшколи від "Студії 111"ЛітняФотошкола 111 відбувається відразу після закінчення гавчання. Учасниками можуть бути школярі, студенти і будь-хто охочий.

Про Літні Фотошколи 111 минулих років можна почитати у розділі ЛІТНЯ ФОТОШКОЛА 111.

Заняття у Літній ФОТОшкола 111 відбуваються протягом 2-3 тижнів щодня по три години окрім вихідних, також виїзд у гори для зйомки пейзажу та органзація фотовиставки найкращих фоторобіт.


1 Знайомство. ВІДКРИТТЯ. Перегляд фоторобіт.

2 Фотокамери: переваги та недоліки компактних та дзеркальних фотоапаратів; повноформатні апарати; кроп-фактор; роздільна здатність. Експозиція. Режими «творчої зони». Пріоритет діафрагми та витримки. Ручне встановлення експозиції. Основи композиції. Правило золотого січення.

3 Режими заміру експозиції (точковий, частковий, оціночний та центрально-опосередкований). Компенсація експозиції у напівавтоматичних режимах. Ручний та автоматичний фокус. Режими фокусування; точка фокусування.


4 Різновиди об’єктивів; фокусна відстань; фікси та зуми; телевики, фішаї та макрооб’єктиви; світлосила; плоскість зображення; глибина різкості. Спалахи. Використання на камерного спалаху.

5Температура кольору. Баланс білого. Шкала Кельвіна. Світлі та темні об’єкти, їх сприйняття. Поєднання кольорів.  Робота фотографа в умовах недостатнього освітлення – на концертах, у клубах. Світлочутливість (іsо). Динамічний діапазон матриці фотоапарата. Шуми.

6 Студійна фотографія. Види світла (малююче, заповнююче, контурове, фонове, моделююче). Світлові схеми. Студійне обладнання (софтбокси, парасольки, рефлектори, тубуси, насадки, синхронізатор). Експонометр та експозиційні виміри.

7 Різновиди та характеристики світлофільтрів (ультрафіолетовий, поляризаційний та інші). Архітектура. Жанрова фотографія. Фотожурналістика. Репортаж. Вулична фотографія.

8 Нічна фотографія. Робота зі штативом. Практичне заняття у вечірньому місті.

9 Портретна зйомка. Вибір фокусної відстані. Особливості постановки світла. Технічне фото. Статика і динаміка у портреті. Дитяче фото.

 10 Виїзд для зйомки пейзажу.

11 Відбір робіт на виставку. Цифрова обробка зображень. Підготовка фотографії до друку. Визначення оптимального розміру видруку фотографій. Види друку.

12  Стилістика та оформлення фоторобіт. Паспарту, рами. Авторський підпис. Оформлення власних робіт на виставку.

13 Закриття Літньої фотошколи. Вручення сертифікатів.